top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıCut Medya

Tanıtım Filmi Nasıl Yapılıyor?

Güncelleme tarihi: 20 Oca 2020

Sektörünüzde bulunan firmalar ile aranızda bir rekabet olması, işlem hacminizi doğrudan etkilemektedir. Sektörünüze ait rekabet oranının fazlalığı daha güçlü reklamlara başvurmanızı gerektirebilir. Reklam mecraları ve seçenekleri ise oldukça fazladır.

Günümüzde gelişen teknolojiye uygun olarak tanıtım filmleri tercih edilmekte, genel anlamda da yapılan tanıtım filmlerinin olumlu geri dönüşler getirdiği saptanmaktadır.


Tanıtım filmini tercih sebeplerinden ikisi; Görsel ve işitsel algıların uyarılması, hızlı ve daha fazla kişiye ulaşılabiliyor olmasıdır. Kısa ve öz şekilde hizmet ya da ürünlerinizin tanıtımını içeren tanıtım filmleri, kullanıcı üzerinde farkındalık oluşturup, etkili bir izlenim bırakabiliyor.

Firmanız veya ürünlerinizin reklam çalışması için tanıtım filmlerinin olmasını istemeniz durumunda, tanıtım filmi çeken firmalarla iletişime geçerek bu işlemleri kolaylıkla yaptırarak ilgili sektördeki rekabette üstünlük sağlayabilirsiniz. Tanıtım filmi çekimi yapan firmalar bölgesel olarak değişiklik gösterebilmektedir. Tanıtım filminizi yaptıracağınız firma için ilk etapta doğru analizler ve araştırmalar yapmanız gereklidir. Bu analizleri yaparken firmaların, kullandığı teknik sistemler, projede görevli olacak kişi sayısı, teslimat süresi dikkate alınmalıdır. Firma ya da ürününüzün tanıtımını yaptıracağınız film yapım ajansının referanslarını incelemeli, hatta imkanlar dahilinde en az bir adet referans ile iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz. Yaptığınız analizler sonucunda tanıtım filminizi yaptıracağınız film ajansı konusunda alacağınız karar, daha doğru ve sağlıklı olacak, işlemlerinizin sonucu bu doğrultuya göre değişiklik gösterecektir.


Bizler Cut Medya olarak Ankara merkezli ofisimiz bünyesinde tanıtım film çekim işlem adımlarını yapmakta, müşterilerinizle iletişime geçmenizde kolaylık sağlamaktayız. Çalışmalarınızın veya ürünlerinizin reklamı için kullanacağınız tanıtım filminizi büyük bir titizlik ve özenle hazırlamaktayız. Profesyonel bir şekilde firmanızın tanıtım film çekimleri, ses ve video prodüksiyonu olarak tarafımızca yapılmaktadır.

14 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

FABRİKA TANITIM FİLMİ ÇEKİMİ NEDİR? NEREDE YAPTIRILMALIDIR?

Tanıtım Filmi reklamın başlangıç aşamasıdır. Bir fabrika kurulduğunda pazarlamada kullanmak üzere ilk iş tanıtım filmini çektirmek olmalıdır. Sizlerin uzun uzun cümleerle anlatacağınızı tanıtım filmi

Tutundurma faaliyetlerinde hangi araçlardan yararlanılır?

5 farklı araçtan yararlanılır. Bunlar: -reklam -satış geliştirme -halkla ilişkiler -kişisel satış ve -doğrudan pazarlamadır. Reklam: Mal, hizmet veya fikirlerin belirli bir kişi veya kuruluş tarafında

bottom of page