top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıCut Medya

Tanıtım Filmi Nasıl Olmalı?

Güncelleme tarihi: 20 Oca 2020

Bir tanıtım filmi nasıl olmalıdır sorusu, kurumuna tanıtım filmi yaptırmayı düşünenlerin sıklıkla sorduğu bir sorudur.


Tanıtım filmi günümüzde kurum ve kuruluşların kendilerinin reklamını yapması ve ne iş yaptıklarını, ürünlerini tanıtmak maksadıyla yaptırdıkları reklamlara tanıtım filmi denmektedir. Tanıtım filmleri firmanın kendi bünyesindeki çalışanları ya da reklam ajansları tarafından hazırlanan senaryo ile çekilen kısa filmlerdir. Ürün/hizmetlerin ve firmanın etkili tanıtılmasını sağlar. Tanıtım Filmi Nedir ve Neyi Amaçlar? Tanıtım filmleri, firmaların ürünlerini ve çalışma sistemlerini insanlara tanıtarak satış gücünü arttırmayı hedefleyen videolardır. Bu sayede müşterilerin firma hakkında bilgi sahibi olması sağlanarak firmanın üretim gücü ve kazancı arttırılır. Tanıtım filmleri, muhatap aldığı kişinin duyularına etki ederek bilinçaltında kalıcı bir yer edinmek amacı ile oluşturulan bir yöntemdir. Artık insanlar bir firma hakkında tanıtım yazısı okumayı sıkıcı bulmakta ve tanıtım filmlerini tercih etmektedir. O nedenle de firmalar tanıtım filmlerine yönelmişlerdir. Etkileyici bir senaryo ve iyi bir film ekibi ile etkileyici bir tanıtım filmi elde edebilirsiniz. Çeşitli animasyon ve kara kalem tarzı çekilen tanıtım filmlerle insanları etkilemeyi başarmanız mümkündür.


Kısaca tanıtım filmleri dijital reklam dünyasının en önemli elemanlarındandır.

En güzel animasyonları tanıtım filmlerine aktarmanız size daha iyi bir tanıtım reklamı ortaya çıkarma imkânı sunar. Tanıtım reklamı ne kadar etkileyici olursa hedefinize o kadar yakın olursunuz. Son dönemlerde insanları etkileme konusunda tanıtım filmleri kendini ön plana çıkarmayı başarmıştır. Yaratıcılık ile dijital ajansın güçlerini birleştirmesiyle ortaya önemi yadsınamaz bir güç çıkmıştır.


Dijital ajans artık tanıtım filmlerini en iyi şekilde yaparak sosyal medya ve web siteleri üzerinden de tanıtım filmleri ile insanlara ulaşmaktadır.


Tanıtım filmi bir firmanın tanıtılması ve ürünlerinin ne derece kaliteli ve nerede kullanılacağı hakkında verdiği bilgilerle firmanın en iyi şekilde tanıtımını yaparken, araştırma yapan tüketicinin de aradığını bulmasını kolaylaştırır. Tanıtım filmleri firmaların tanıtımını yapmaya yararken diğer yandan da tüketicinin aradığı ürünü neye göre nasıl tercih etmesi gerektiği hakkında uyarılmasını sağlamaktadır. Tanıtım filmleri aslında tüketicinin bilinçlenmesini de sağlamaktadır. Kurumsal web tasarımına sahipseniz tanıtım filminizi sitenizde kullanarak daha etkileyici bir sayfa içeriği oluşturursunuz.


Birçok kurum ve kuruluş, hatta sendikalar tanıtım filmleri ile vizyon/misyonlarını, hedeflerini, ürün/hizmetlerini anlatarak daha geniş kitlelere ulaşmaktadırlar. İnsanlar okumaktansa tanıtım filmini izlemeyi zaman tasarrufundan dolayı tercih etmektedir. Artık okuyan değil izleyen bir toplum olduk.

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

FABRİKA TANITIM FİLMİ ÇEKİMİ NEDİR? NEREDE YAPTIRILMALIDIR?

Tanıtım Filmi reklamın başlangıç aşamasıdır. Bir fabrika kurulduğunda pazarlamada kullanmak üzere ilk iş tanıtım filmini çektirmek olmalıdır. Sizlerin uzun uzun cümleerle anlatacağınızı tanıtım filmi

Tutundurma faaliyetlerinde hangi araçlardan yararlanılır?

5 farklı araçtan yararlanılır. Bunlar: -reklam -satış geliştirme -halkla ilişkiler -kişisel satış ve -doğrudan pazarlamadır. Reklam: Mal, hizmet veya fikirlerin belirli bir kişi veya kuruluş tarafında

bottom of page