top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıCut Medya

Sosyal Medya Nedir?

Güncelleme tarihi: 20 Oca 2020

Sosyal medya; kişilerin ya da markaların hedef kitlesine, kendini özgürce anlatabildiği ve düşüncesini ifade edebildiği, internet üzerinde farklı tarzlarda yer alan platformlardır.


Günümüzde bu denli sık kullanılmasındaki tüm nedenler bu tanımda neredeyse mevcut. Marka ya da kişi, göreceli olarak bir ücret ödemeden sosyal medya üzerinden hedef kitlesine hitap edebiliyor. En önemlisi de kendisini, algısını, tarzını, düşüncesini özgürce insanlarla paylaşabiliyor. Üstelik kendi tarzına uygun sosyal medya platformlarından birini ya da birden fazlasını seçebiliyor. Instagram ile sadece fotoğraflarla daha seviyeli şekilde kendini yansıtabiliyor, Youtube ile sadece videolarla kendini yansıtabiliyor, Linkedin ile tamamen kurumsal ya da Snapchat ile eğlence odaklı olabiliyor. Facebook’u tercih ederek de hepsini gerçekleştirebiliyor.


Sosyal medya; televizyon gazete ve film gibi geleneksel medya mecralarından daha çok tercih edilir, çünkü;

Diğer mecralardan daha kolay erişilebilir durumdadır. Sosyal medya herkesçe kullanılabilir. Geleneksel medya kontrol altındadır. Geleneksel medya ortaya çıktıktan sonra değiştirilemez ancak sosyal medyada paylaşımlara yorumlara anında müdahale edilebilir. Sosyal medya tamamen özgürdür. Bu kadar fazla tercih edilmesinin en büyük nedeni herkesin kendini özgürce ifade edebilmesidir.


cutmedya.com/ankarasosyalmedya

16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

FABRİKA TANITIM FİLMİ ÇEKİMİ NEDİR? NEREDE YAPTIRILMALIDIR?

Tanıtım Filmi reklamın başlangıç aşamasıdır. Bir fabrika kurulduğunda pazarlamada kullanmak üzere ilk iş tanıtım filmini çektirmek olmalıdır. Sizlerin uzun uzun cümleerle anlatacağınızı tanıtım filmi

Tutundurma faaliyetlerinde hangi araçlardan yararlanılır?

5 farklı araçtan yararlanılır. Bunlar: -reklam -satış geliştirme -halkla ilişkiler -kişisel satış ve -doğrudan pazarlamadır. Reklam: Mal, hizmet veya fikirlerin belirli bir kişi veya kuruluş tarafında

bottom of page